Deset hlavních atrakcí Německa
Po celá desetiletí si Německo udržovalo nezaslouženou pověst poněkud perfekcionistické a přísné země, takže bylo turisty opakovaně přehlíženo ve prospěch atraktivnějších destinací, jako je Itálie či Francie. Po sjednocení však Německo připomnělo turistům, kteří se sem vydali, je se jedná o krásnou a mnohostrannou zemi s 38 místy chráněnými UNESCO, s úžasnou přírodní scenérií a s moderními rušnými městy. Je příhodné, že země, která dala světu romantismus, také odhalila, že pod zevnějškem výkonnosti a ekonomického úspěchu ukrývá velké srdce.
Pohádkové hrady
Hrad Neuschwanstein byl německým národním turistickým úřadem uveden na první místo seznamu stovky nejdůležitějších atrakcí země. Typický pohádkový hrad tyčící se v kopcovité krajině Bavorska byl postaven pro krále Ludvíka II., který zemřel jen pár dní po jeho dokončení roku 1886.
Katedrály
Katedrála v Cáchách na hranicích s Belgií a Nizozemskem byl první katedrálou na severu Evropy a místem korunovace německých králů. Kolínská katedrála sv. Petra, patřící k památkám UNESCO a datující se už od roku 1248, je jedním z nejlepších příkladů vrcholné gotické architektury v Evropě.
Paláce
Würzburská rezidence s její velkolepou fasádou v jižním Německu je mistrovským dílem barokní honosnosti, zatímco palác Sanssouci Palace v Postupimi, přezdívaný „německé Versailles“, byl kdysi rezidencí pruského krále Fridricha II. Velikého.
Památky
Braniborská brána v Berlíně je ikonickým symbolem imperiální moci Německa. Postavena byla v letech 1788–1791 a neprůjezdná po 28 let, kdy tudy vedla Berlínská zeď. Památník se šesti sloupy korunovaný kvadrigou, vozíkem taženým čtyřmi koňmi, který veze římskou bohyni Vítězství, představuje jeden z nejmocnějších symbolů sjednoceného Německa.
Berlínská zeď
Berlínská zeď rozdělovala město od roku 1961 až do jejího dramatického pádu v roce 1989. Přestože americký prezident Reagan tehdy přímo žádal prezidenta Gorbačova, aby zeď strhl, tento úkol nakonec připadl na podnikavé obchodníky, kteří prodávali její kusy turistům. Zůstalo z ní jen málo, avšak naučná stezka dnes vede po její původní trase a vypráví její příběh.
Řeka Rýn
Řeka Rýn představuje pro mnohé téměř mýtický přírodní jev, na který budete mít nejlepší výhled ze Skály Loreley, 193 m vysokého žulového kopce, který shlíží na úžiny St. Goarshausen. Pokud se však jedná o „Rýn romantiků“, ten plyne kolem strmých svahů porostlých vinohrady mezi Koblenzí a Bingenem.
Černý les
Pohoří Černý les pokrývá 10 062 hektarů a je jedním z největších přírodních rezervací v Německu. Proslulý je svými borovicemi, služebnými, statky, dorty a hodinami s kukačkou. Přitom do něj spadají také nejvyšší kopce Německa a středověká města Baden-Baden a Freiburg.
Pivo
Mnichovský Oktoberfest je spíše událostí než atrakcí, která každoročně přitáhne závratných 6 milionů návštěvníků. Pivnice Hofbräuhaus, kde o stůl klepou kameninové džbánky, je však stejně autenticky bavorská jako kožené kalhoty nebo bavorský klobouk: jedná se o největší pivní halu na světě, která může obsloužit až 30 tisíc hostů denně.
Ostrovy
Letoviska u Bodamského jezera, které hraničí s Německem, Rakouskem a Švýcarskem, zahrnují „květinový ostrov“ Mainau a klášterní ostrov Reichenau. První z nich je rájem zahrad a parků s mírným klimatem, zatímco ten druhý, patřící k památkám UNESCO, představuje útočiště s románskými kostely a rozjímáním.
Sport
V zemi, která je fotbalem přímo posedlá, je Allianz Arena domovem nejúspěšnějšího německého týmu Bayern Mnichov. Pulzující osvětlený stadion je architektonickým divem sám o sobě, vytvořeným za přispění švýcarských architektů Herzoga a de Meurona.