Jak se dostat z letiště Santo Domingo do centra města

santo domingo.jpeg

Hlavní město Dominikánské republiky, Santo Domingo, je město plné života a kultury, které přitahuje turisty z celého světa. Pro ty, kteří sem cestují, je dobré vědět, že město disponuje dvěma mezinárodními letišti: La Isabela, které je umístěno severně od města a slouží převážně pro vnitrostátní lety a malé mezinárodní spoje, a Las Américas, které se nachází na východě od města a zpravidla zde přistávají letadla z větších mezinárodních destinací. 

 

Při příletu na jedno z těchto letišť se mnozí cestující ptají, jak se nejlepším způsobem dostat do centra Santo Dominga. Z obou letišť je možné využít autobusovou dopravu, avšak cesta do centra může být pro některé cestující trochu komplikovanější. Městskou hromadnou autobusovou dopravu v Santo Domingu zajišťuje společnost OMSA, která provozuje širokou síť linek pokrývajících různé části města. 

Metro Santo Domingo

Pro ty, kteří hledají alternativní způsob dopravy, město nabízí i metro. Aktuálně je v provozu pouze jedna linka metra, která se skládá z 16 stanic a pokrývá klíčové oblasti města. Tento způsob dopravy se stává stále populárnějším, a to nejen kvůli jeho efektivitě, ale i kvůli plánům na rozšíření sítě o dalších 5 linek. Za provoz metra je zodpovědná společnost OPRET, která se snaží zlepšit a rozšířit možnosti veřejné dopravy ve městě.

 

Pokud jde o cestování z letiště do centra, je třeba si uvědomit, že přímá městská hromadná doprava není dostupná. Nejbližší autobusovou zastávku lze nalézt podél hlavní silnice Autopista Las Américas, avšak od letiště to vyžaduje půlhodinovou procházku. Z této zastávky pak jezdí autobusy jak do samotného Santo Dominga, tak do nedaleké Boca Chica. Pro ty, kteří hledají pohodlnější alternativu, jsou mezi letištěm Santo Domingo Las Américas a městem k dispozici sdílené minivany, které odjíždějí z prvního patra před odletovou halou.

Cena za cestu se pohybuje kolem 200 DOP na osobu, přičemž za zavazadla může být účtován dodatečný poplatek. Tato služba vás pohodlně dopraví až k konečné zastávce poblíž Faro a Colón v Santo Domingo Este.

 

Pro ty, kteří preferují maximální komfort, je nejlepší volbou letištní taxi. Přestože je tato možnost dražší, nabízí bezstarostný a přímý převoz z letiště přímo do hotelu v centru města.

 

Santo Domingo je také domovem dvou přístavů, které jsou oblíbené mezi turisty. Terminál Don Diego, umístěný východně od řeky Ozama, poskytuje trajektové spojení do Portorika, zatímco Puerto Sans Souci, nacházející se západně od řeky, je výchozím bodem pro mnohé výletní lodě. Tyto přístavy přidávají k široké paletě dopravních možností dostupných v Santo Domingu a umožňují cestujícím snadněji prozkoumat krásy Karibiku.

 

Celkově Santo Domingo nabízí rozmanité možnosti dopravy, které vyhovují různým potřebám a preferencím cestujících. Ať už se rozhodnete pro městskou hromadnou dopravu, taxi, nebo dokonce trajekt, jedno je jisté – město vás přivítá otevřenou náručí a nabídne vám nezapomenutelné zážitky.

Lastminute a akční letenky


Dovolená na Kubě s přímým letem z Prahy, all inclusive službami, transferem a delegátem

Kuba-4*Starfish Cayo Santa Maria
Termín: 20.02.2024 - 05.03.2024
Strava: stravování formou all inclusive
Doprava: 1 zpáteční letenku v ekonomické třídě na trase Praha - Kuba - Praha (přímý let) všechny letištní a palivové poplatky
Cena: od 31 990 Kč
Datum: 4. 2. 2024více…

Akční letenky z Vídně do Miami tam i zpět od 9907Kč

Připoutejte se, vzletáme na výhodnou cestu snů!  Výhodné letenky z Vídně do Miami za ceny, které vám nedají spát. Vybírat můžete v různých termínech po celý rok 2024.  Kdo řekl, že...
více…

Chicago z Prahy se 4* ubytováním a snídaní od 17 490 Kč

Hotel Hyatt Place Chicago Medical/University District****,se nachází v blízkosti centra a poblíž stanice metra. Každé ráno se můžeš během pobitu těšit na vydatné snídaně. Nejlépe hosté hodnotí zejména...
Termín: 01.01.2024 - 30.04.2024
Doprava: Zpáteční letenky z Prahy, ubytování ve 4* hotelu, snídaně, 1 kus příručního zavazadla do 8 kg
Cena: od 17 490 Kč
Datum: 25. 11. 2023více…