Proč právě Belize

Pláž na Belize.jpg

Důvodů pro cestování do oblasti Střední Ameriky případně Karibiku je hned několik. Čisté a klidné moře, překrásné pláže, sportovní zážitky nebo kultura a mnoho jiného.

 

Ptáte se proč ale Belize? Pokusíme se vám to vysvětlit. Je to země, která není u nás moc známá vám nabídne vše, na co si vlastně vzpomenete, a tak proč jí nenavštívit.:-)


Nemusíte se bát, že byste se zde nedomluvili, oficiálním jazykem je zde totiž angličtina.


Belize je oblast, která je povětšinou pokrytá tropickým pralesem. Oficiální hlavou Belize je královna Alžběta II.


V Belize se věnují povětšinou pěstování banánů a jiného tropického ovoce, které pak vyvážejí do světa. V posledních letech se zde začaly usazovat i offshore společnosti, které z Belize vytvořili daňový ráj.


Pro nás je ale nejdůležitější, že se zde stále více a více věnují turismu, a že mají co nabídnout. Navštívit můžete mayské památky, překrásné pláže, udělat si nějakou tu túru do přírody a je zde vynikající kuchyně, takže i vaše chuťové pohárky si užijí.

Kam na výlet

Určitě zde musíte navštívit Mayské ruiny. I když je najdete v Mexiku i v jiných okolních státech, tak vězte, že v Belize jich je nejvíce. Samozřejmě je to způsobeno i tím, že je Belize celkem malá země. Na pyramidy zde narazíte na každém roku a tak samo i na chrámy.


Když se budete chtít exkluzivně potápět, tak určitě nezapomeňte navštívit Velké modré oko. Je to přírodní úkaz, který nikde jinde na světě nenajdete. Oko vlastně bylo v nimulosti krasová jeskyně, kterou zaplavilo moře (roztátí ledovců).

 

Věděli jste, že tato velká modrá díra má hloubku cca 124m? Okolní korálový útes je rájem pro biology a pro potápěče. 


Nesmíme také zapomenout na pláže. Nejsou sice největší ani nejznámější, ale jsou zase moc pěkné. Najdete zde pláže sice malé, ale mnohdy se setkávají s tropickým pralesem, ale co je hlavní, všechny vedou k nádhernému tyrkysovému moři. A velká výhoda je, že se zde v moři můžete koupat i v zimě.

 

Určitě si nezapomeňte Belize i trochu procestovat. Jak je to vlastně malá země, tak vám to křížem krážem bude trvat cca jeden den. Ale abyste zase stihly všechny NP, naplánujte si raději cestu na více dní.


Ještě se trochu vrátíme k potápění. V Belize se při potápění nebo jen při šnorchlování pořádně vyřádíte, neboť celé pobřeží je chráněno korálovými útesy a moře je zde poklidné. A tím pádem můžete v poklidu objevovat podmořskou floru a faunu.


Pokud si budete chtít zasurfovat, budete si muset zajít za útesy, kde najdete silnější vlny.


Také je super, když si pronajmete loďku s kapitánem a necháte se celý den vozit buď jen tak, a při tom se můžete opalovat, koupat nebo jen tak pozorovat moře, nebo se můžete plout kouknout na různé ostrovy. Je jich zde mnoho. Najdete zde ostrovy větší nebo jen tak malý ostrůvek s jednou palnou, jak známe z fotografií.


Již jsme v tomto článku upozorňovali na místní kuchyni. Je pravda, že gurmáni sem asi nezavítají, ale vy co máte rádi mořské plody a čerstvé ovoce, tak vy se zde budete mít velice dobře.


Pokud toužíte v Belize po dobrodružství, tak vězte, že i to zde najdete. Vydat se můžete jak do tropických pralesů a objevovat džungli, tak můžete slézat i hory a objevovat jejich krásy. Vydat se můžete i do tajných mayských podzemních chodeb. Na výběr zde toho budete mít dost a dost.

 

Bojíte se, aby vám vyšlo počasí? Nemusíte. Pokud sem přijedete během sezony, tak žádný mráček na nebi neuvidíte a ohřívat vás bude příjemná teplota 29°C. V zimě – mimo sezonu zde klesne teplota jen na 19°C, ale i tak zde uvidíte lidi, kteří na plážích budou posedávat a koupat se v moři.

Víza


Vízum do Belize

Občané České republiky mohou vstoupit na území Belize bez víza, pokud pobyt nepřesáhne 30 dní. O prodloužení pobytu nad 30 dnů můžete požádat příslušné imigrační úřady přímo v Belize. Pozor!...
více…

Lastminute a akční letenky


12 denní dovolená - Santorini s odletem z Prahy již od 6 980 Kč

Ubytování - Andreas Studios
Termín: 17.08.2018 - 28.08.2018
Strava: Bez stravy
Doprava: Letecky
Cena: od 6 980 Kč
Datum: 16. 8. 2018více…

USA: levné letenky - New York, Los Angeles s odletem z Vídně již od 7 790 Kč

Letecká společnost KLM přišla opět s další MEGA NABÍDKOU letenek do USA. New York a stejně i Los Angeles tak můžete rezervovat už za  super cenu 7 790 Kč!  Cena obsahuje: zpáteční letenka...
více…

8 denní dovolená - Bulharsko - Nessebar již od 4 242 Kč All Inclusive

Ubytování - Nessebar Beach Resort ***
Termín: 14.09.2018 - 21.09.2018
Strava: All Inclusive
Doprava: Vlastní
Cena: od 4 242 Kč
Datum: 16. 8. 2018více…

Komentáře

 

Cestopisy


Dovolená v Belize

Belize si kráčí vlastní cestou. Geograficky je součástí Střední Ameriky a bývalo britskou kolonií, takže se podobá spíše odlehlým anglicky a kreolsky mluvícím karibským ostrovům východně odtud než svým...
více…

Výprava do mayského podsvětí v Belize

Zalesněná vysočina v Belize se táhne nad nejrozsáhlejším jeskynním systémem Střední Ameriky, ve kterém se ukrývají největší podzemní chodby a prostory západní polokoule. Jeskyně byly vytvořeny...
více…

Navštivte The Great Blue Hole

The Great Blue Hole je přírodní úkaz, který do těchto oblastí láká turisty z celého světa.  Jde o bývalou krasovou jeskyni, která ještě během poslední doby ledové byla nad hladinou moře. Ale...
více…