Vydejte se na Mauritius

Mauritius.jpg

Ostrov Mauricius leží přibližně devět set kilometrů východně od Madagaskaru a jedná se hlavní ostrov stejnojmenného ostrovního státu.

 

Rozloha ostrova je přibližně 2 040km 2, a pobřeží má cca 330 kilometrů. Na tomto ostrově se mísí různé kultury a  náboženství.

Kdy se vydat

Ostrov navštěvuje mnoho turistů hlavně pro krásy podmořského života. Ideální čas na dovolenou na tomto ostrově je od prosince do března, kdy je voda klidná a průzračná.


Úžasným zážitkem zde bude i výlet ponorkou.


Určitě se nechte přemluvit i na okružní plavbu kolem Mauricia a okolní ostrovy na katamaránu, kde se posádka o vás dobře postará.


Když budete na ostrově, zkuste začichat. Vzduchem se vznáší vůně skořice, muškátového ořechu a vanilky. Tyto produkty se i vyplatí dovézt si domů.


Na Mauritiu se budete cítit jako král /ovna/, protože je zde velmi levně, ale ani tak se nemusíte bát smlouvat cenu. Na ostrově se hodně pěstuje cukrová třtina, cukr tady chutná jinak, jaksi sladší.

Gastronomie

Objevte zde i chuť sladkých ananasu, manga, liči, avokáda papáji či melounu. Jako místní dezert se těší oblibě tamarind - je podobný medu a podává se v tekutém stavu.

 

Na každé ulici a na každém rohu se dají koupit placky dhalpuris, které jsou plněné různými směsmi - ryby, maso nebo fazolky. Hlavní zdejší specialitou je Briana - směs rýže, brambor, koření a masa.


Oblibě se zde těší také kari jídla a mořské potvůrky připravované různými způsoby. Různé druhy zeleniny obalené v těstíčku a krásně vysmažené ucítíte na každém kroku.

 

Velice dobře chutnají výborně s chilli omáčkou. A co nezapomeňte na Mauriciu ochutnat, jsou kokosové ořechy, které prodávají hlavně na plážích. Pokud navštívíte Mauricius, určitě si při odchodu kupte rum, cukr a čaj.

Kam na výlet?

Při návštěvě skvostů ostrova narazíte samozřejmě na místní obyvatele, kteří jsou velmi milí a přátelští. Samozřejmě umí být i „otravní“, ale ne natolik, jak jsme zvyklí například z Turecka. Temperamentem připomínají Italy, a to hlavně troubením na autech.

Port Louise

Port Louise je hlavním městem s počtem obyvatel 150 000. Při prohlídce města nevynechejte návštěvu starého bazaru a zúčastněte se koňských dostihů. Sezóna dostihů trvá od května do prosince a pro místní obyvatelstvo je to velkým svátkem a společenskou událostí. 

Botanická zahrada Sira Seewoosagur Ramgoolama

Tato zahrada je pojmenována na počest prvního premiéra Mauricia. Zahrada je vyhledávaným cílem turistů, ale i místní lidé ji velice rádi navštěvují, a dopřávají si zde odpočinek, a tráví zde rádi čas s rodinou na pikniku.

Rochester vodopády

Vodopády se nacházejí nedaleko města Souillac, a jsou dostupné autem. Cesta tam je lemována banánovníky, mangem a liči stromy. Voda řeky Savanne teče přes černé čedičové kameny, což lahodí oku. V jezírku pod vodopády se dá osvěžit, ale pozor, plavání je zakázáno.

Národní park Black River Gorges

Národní park Black River Gorges najdete v hornaté jihozápadní části ostrova. Po cestě ochutnejte Goave - ovoce vzhledem připomínající malé jablka sladko-kyselé chuti. 

 

Pro turisty je zde k dispozici až 50 km turistických tras. Turisté mají možnost se zde vykoupat v řece, a mohou si i odpočinout  ve stínu stromů.

Grand Baie a Flic en Flac

Grand Baie a  Flic en Flac jsou nejoblíbenější a nejkrásnější pláže Mauricia. Flic en Flac je přímořská vesnička v západní části ostrova s nádhernou dlouhou pláží s bílým pískem, jejíž laguna je chráněna korálovými útesy.

Lastminute a akční letenky


Akční letenka Vídeń - Cancún tam i zpět za 12 990 Kč

V březnu se můžete vydat do Mexika a prozkoumat celý Yucatán. Po cestě budete mít dva krátké přestupy v Londýně a Dallasu. Letenky jsou pouze pro měsíc březen a budou rychle vyprodány.  Do Londýna...
více…

Levné letenky Praha - Miláno a zpět za 1313 Kč

Letecká společnost Easyjet nabízí přímé lety z Prahy do Milána od ledna do listopadu 2023. Můžete si tak zaletět na novoroční výprodeje nebo si v létě užít výbornou kávu a navštívit...
více…

Levné letenky Mnichov - New York a zpět za 6 790 Kč

Letecká společnost TAP Air Portugal nabízí akční letenky do New Yorku z nedalekého Mnichova již od 6790,- Kč od února do konce března s jedním přestupem v Lisabonu.  Cena obsahuje: zpáteční...
více…

Komentáře

 

Cestopisy


Ostrov Mauricius

Ostrov Mauricius, který je fascinující směsicí indických, afrických a evropských vlivů, bývá synonymem pro luxusní plážovou dovolenou, okouzlí však i nejnáročnější cestovatele svými vynikajícími...
více…

Mauritius – fauna, flora, hinduistické svátky

Když se vydáte na Mauritius, budete si připadat jak v ráji. Nádherné pláže, neskutečná fauna a flora, do toho cinkání hinduistických cinkrlátek a božský klid.  Jižní pobřeží - krokodýlí farma...
více…

Mauritius a procházky po mořském dně

Procházet se po pláži je sice velká romantika, ale dnes už na to nikoho nenalákáte. Hoteliéři na ostrově Mauritius proto přišli s trochu jinými procházkami.   Připevní vám totiž závaží...
více…