Ostrov Mauricius

mauricius.jpg

Ostrov Mauricius, který je fascinující směsicí indických, afrických a evropských vlivů, bývá synonymem pro luxusní plážovou dovolenou, okouzlí však i nejnáročnější cestovatele svými vynikajícími podmínkami pro pěší turistiku, horolezectví a hloubkové potápění.

Zdejší pláže jsou fantastické, obklopují celý ostrov a jsou přesně takové, jak slibují cestovní katalogy. Za krásným úsekem písku na chladnější centrální planině pak rostou místní lesy, které skýtají domov vzácným rostlinám a živočichům, jako jsou mauricijští kaloni, které najdete pouze zde a nikde jinde na světě.   

Kolem pobřeží skoro celý ostrov obklopuje třetí největší korálový útes světa, takže se díky své hojnosti podmořského života stal mekkou pro příznivce hloubkového potápění. Když opustíte moře, můžete se ponořit do místní kultury u východního pobřeží, kde se nacházejí krásné pláže a rybářské vesničky, jako je Petite Julie a Queen Victoria, které jsou ukázkou smíšeného anglicko-francouzského dědictví země; v těchto ospalých výspách můžete slyšet hudbu séga v její nejtradičnější podobě.  

Severní oblasti nabízejí nejlepší kombinaci pláží, kuchyně a nočního života na ostrově. Západně odtud leží metropole Port Louis s proslulým nábřežním komplexem Caudan Waterfront s restauracemi, obchody a kasiny, ale také s centrálním tržištěm z koloniálního období a s bulvárem Places D’Armes.

Pokud budete hledat v Port Luis ubytování, můžete se podívat například na stránky HotelsCombined.cz nebo Booking.com

Safari za delfíny, destilerie rumu a písečné duny ještě přidávají kouzlo západu ostrova, i když pro mnoho návštěvníků je hlavní atrakcí hora Le Morne, která sloužila jako úkryt zběhlým otrokům. Skalnatý vrchol je památkou chráněnou UNESCO a stal se synonymem boje za svobodu.   

Přátelský, vstřícný a stále krásný Mauricius nabízí nejen fantastické počasí a nádherné pláže, ale také charakteristickou kulturu, se kterou se stojí za to blíže seznámit.

Cestování na Mauricius

Letecky

Air Mauritius je národní přepravce, který provozuje denně lety z londýnského Heathrow, odkud na ostrov létají také British Airways. Neexistuje levnější období pro lety na Mauricius, proto platí obecně, že je potřeba si letenky rezervovat dlouho dopředu a vyhnout se období Vánoc.   

Doba letu: z Londýna 12 hodin, z New Yorku 21 hodin (včetně mezipřistání).

Odletová daň: není.

Mezinárodní letiště Sira Seewoosagura Ramgoolama na Mauriciu, kód: MRU; letiště se nachází 6 km od města Mahébourg a 40 km jihovýchodně od metropole Port Louis.

Lodí

Hlavní přístavy: Port Louis je především komerční přístav, ale existuje zde také omezené osobní přeprava na ostrovy Madagaskar, Réunion a Rodrigues (konaktujte společnost Mauritius Shipping Corporation).

Pravidelné lodní spojení zastavují na ostrově jen občas.

Co dělat na ostrově Mauricius

 • opalujte se na krásných plážích
 • prozkoumejte nádherné pohoří Moka Range s vrcholem  Le Pouce (812 m)
 • vydejte se po hinduistické poutní trase k jezeru Ganga Talao (Grand Bassin)
 • navštivte pobřežní vesnici Grand Baie s centrem vodních adrenalinových sportů a s pláží La Cuvette
 • vydejte se na pěší túru do Národního parku Black River Gorges, kde se tyčí nejvyšší vrchol ostrova Little Black River Peak (830 m); vystoupejte na jeho vrchol nebo se vydejte po stezce Maccabee, která vede dolů až k zeleným břehu Black River („Černé řeky“).
 • v čistých vodách se naučte hloubkové potápění
 • nechejte rozproudit svoji fantazii v Le Souffleur s fantastickými skalními formacemi na pobřeží včetně útesů a gejzíru vysokého 20 m; v Pont Naturel najdete přírodní skalní most a na skalách Gris Gris kámen podobající se čarodějnici
 • vezměte si dalekohled do rezervace na ostrůvku Ile aux Aigrettes
 • vyfotografujte si barevnou půdu v Chamarel
 • relaxujte na ostrově Rodrigues, který je součástí Mascarénských ostrovů a leží 550 km od Mauricia
 • vypravte se lodí na Severní ostrovy (Ile aux Cerfs, Gabriel, Ile Plate nebo Gunner's Quoin s lagunami)
 • prohlédněte si „Krokodýlí park“, přírodní park La Vanille Réserve des Mascareignes
 • projděte se po Botanické zahradě Pamplemousses
 • udělejte si pěší prohlídku metropole Port Louis
 • navštivte mořský park Blue Bay se soukromým ostrovem Iles des Deux Cocos
 • prohlédněte si koloniální památky ve Mahébourgu
 • navštivte Mauritius Aquarium
 • prohlédněte si Národní historické muzeum v Mahébourgu

 

Lastminute a akční letenky


Akční letenka Vídeń - Cancún tam i zpět za 12 990 Kč

V březnu se můžete vydat do Mexika a prozkoumat celý Yucatán. Po cestě budete mít dva krátké přestupy v Londýně a Dallasu. Letenky jsou pouze pro měsíc březen a budou rychle vyprodány.  Do Londýna...
více…

Levné letenky Praha - Miláno a zpět za 1313 Kč

Letecká společnost Easyjet nabízí přímé lety z Prahy do Milána od ledna do listopadu 2023. Můžete si tak zaletět na novoroční výprodeje nebo si v létě užít výbornou kávu a navštívit...
více…

Levné letenky Mnichov - New York a zpět za 6 790 Kč

Letecká společnost TAP Air Portugal nabízí akční letenky do New Yorku z nedalekého Mnichova již od 6790,- Kč od února do konce března s jedním přestupem v Lisabonu.  Cena obsahuje: zpáteční...
více…

Komentáře