Cestování letadlem se zvířaty

Pokud jste se rozhodli cestovat se svým zvířecím mazlíčkem, měli byste si ověřit u dané společnosti, s kterou poletíte, jestli tento způsob cestování vůbec podporuje. Je hodně aerolinek, které neumožňují cestovat se zvířaty. Pokud tento krok učiníte, rovnou se dozvíte i poplatek za tuto přepravu. Většinou se pohybuje kolem 50 € za jeden let. Před cestou letadlem si musíte u svého zvířecího miláčka zajistit mezinárodní zdravotní veterinární průkaz a mít i lékařskou zprávu, že je zvíře zdravé.

Zvíře můžete přepravovat v letadle dvěma způsoby, a to: v kabině letadla nebo v nákladovém prostoru.

Přeprava zvířete v kabině letadla

Tato možnost je jistě pro Vás, ale také i pro Vašeho mazlíčka, nejlepší. Počítejte s tím, že je zde i několik omezení, a tím je konstrukce schránky pro přepravu zvířete a vlastní hmotnost zvířecího mazlíčka. 

Obecně platí, že můžete v kabině přepravovat psy, kočky, fretky a jiné menší zvířata, která i s váhou schránky neváží více jak 8kg. Schránka musí být podobných rozměrů jako kabinové zavazadlo, např. easyJet: rozměry - 56x45x25 cm, váhový limit – není, Ryanair: rozměry – 55x40x20 cm, váhový limit – 10kg, Wizzair: rozměry – 42x32x25 cm, váhový limit – není, aj., protože se musí vejít do prostoru pod sedadlem před Vámi. Schránka na zvíře musí zajišťovat dostatečnou ventilaci vzduchu a mít neprodyšné dno. Mějte na paměti, že po celou dobu přepravy zvíře nesmí opustit schránku.

Výjimkou jsou doprovodní psi pro zrakově postižené a záchranářští psi. Tito psi jsou přepravováni zadarmo a pouze s náhubkem. Musíte ale mít potvrzení o výcviku.

Přeprava zvířete v nákladovém prostoru

V případě že se váš zvířecí mazlíček bude přepravovat v zavazadlovém prostoru, nemusíte mít v žádném případě žádný strach. Se zvířaty je vždy nakládáno velmi ohleduplně a opatrně. Schránka je napevno přidělána k podlaze, což zabrání pohybu schránky. Prostor zavazadlového prostoru je vytápěn, a tak nehrozí, že by Vašemu zvířecímu miláčkovi něco chybělo.

V současnosti je tato přeprava zvířat na denním pořádku, a vy nemusíte mít jakékoli obavy. Pozor, mějte na paměti a určitě zvažte, jestli váš zvířecí miláček musí tuto cestu opravdu podniknout, neboť tento zážitek je pro zvíře značně stresující.  Určitě dejte zvířeti čas pár dní před odletem se seznámit s prostorem schránky, aby si pohodlně zvyklo. Nalákejte ho dovnitř hračkami nebo jídlem, aby mělo jen dobré vzpomínky, ale nikdy ho násilně nesmíte nutit.

Lastminute a akční letenky


Leťte do New Yorku nebo Chicaga a zažijte americký sen na vlastní kůži již od 6 390 Kč

Už jste to slyšeli? Máme pro vás letenky do USA z Vídně za fantastické ceny! s leteckou společností British Airways. Letenky jsou dostupné od listopadu do března 2020.  Důležité informace k vaší...
více…

Kolumbie: levné letenky - Bogota s odletem z Vídně již od 11 890 Kč

  Cena obsahuje: zpáteční letenka včetně všech poplatků 1 ks příručního zavazadla odbavené zavazadlo dle leteckých dopravců Cestovní období: únor - říjen 2019 (mimo červen) prodej...
více…

Švédsko: levné letenky - Malmo s odletem z Katovic již od 692 Kč

  Cena obsahuje: zpáteční letenka včetně všech poplatků 1 ks příručního zavazadla odbavené zavazadlo dle leteckých dopravců Cestovní období: únor - říjen 2019 prodej...
více…

Komentáře