Jak se dopravit autem do Tučepi – střední oblasti Dalmácie?

shutterstock_603514016.jpeg

Slyšeli jste někdo o Chorvatské oblasti Tučepi? Jde o poměrně oblíbené letovisko, které vede k Makarské riviéře. A naleznete ho mezi městy Makarska a Podgora. Tučepi je opravdu menší městečko, kde žije zhruba dva tisíce obyvatel, a které je mírně schované pod příkrým pohořím Biokovo. Co vás tam čeká?

Užijte si Tučepské pláže

Jak si tedy užít dovolenou v Chorvatsku? I přes to, že většina moří je zanešená a znečištěná, zde je zatím opravdu tyrkysově modré moře, podél nějž se táhne úzce dlouhá pláž. A nemusíte se bát, že by šlo o nepohodlnou pláž, tvoří ji oblázky a jinak je písčitá. Pokud jste choulostivější na sluneční svit, lze si zde rychle najít příjemný stín pod borovicemi. Kromě běžného polehávání a opalování na sluníčku, si můžete užít nevšední aktivity – jízda na tzv. banánu, windsurfing nebo zkuste jízdu na vodním skútru. A když už budete na pláži s partnerem, běžte se projít po promenádě, kde jistěte najdete místní obchůdky, restaurace nebo supermarkety. I přesto, že je městečko vyhledáváno mnohými turisty, nemusíte se bát, že by tu bylo rušno. Každopádně podle potřeby můžete využívat kavárny, cukrárny, směnárny, poštu nebo si zajít pro místní zmrzlinu.

Kam v Tučepi na výlet?

Pokud vás láká výlet na vlastních nohách, vydejte se do Podgory. Dojdete sem asi za hodinu, záleží na vašich možnostech. Každopádně si po cestě užijete i nějaké to vzrušení. V případě, že vás bude lákat cesta přes pláž, dávejte si pozor. Můžete narazit i na nuda-pláže.
Ve městě na vás čekají další obchůdky, bary nebo restaurace. Pro turistické výlety můžete využít trasu na sv. Jure v pohoří Biokovo nebo se vydejte směrem do osady v Horních Tučepech, kde vás mile překvapí pole plné vinohrad a olivovníků. Chovejte se tady slušně a nic netrhejte! Kromě okolí Tučepi, můžete pěšky dojít ke kostelu sv. Jiří, sv. Antonína, sv. Mikuláše nebo ke kostelu narození Panny Marie. Oslovit vás může také výlet na lodi, která vás doprovodí na blízké ostrovy. Nemusíte se bát, že byste byli po celou cestu hlady, neboť se zde podávají pokrmy z moře – tzv. fish-piknik. V rámci programu dostanete například grilovanou rybu (někdy to bývá makrela). A co by to bylo za jídlo, bez řádného pitného doplňku, kterým nemůže být nic jiného než červené víno.

Po sportovním výkonu honem do restaurace

V místním okolí opravdu hladovět nebudete. Najdete tady plno restaurací, které připravují středomořskou kuchyni. Pro ty, kteří rádi zkoušejí různé pokrmy, mohou ochutnat mořské plody, čerstvě ugrilované ryby a jako zákusek sladoled (což je místní zmrzlina). Ke správné chuti jídla vám dopomůže i vychlazené pivo. Případně můžete navštívit místní kuchařské stánky, které podávají hrapačuša plněnou masem, zeleninou nebo sýrem.

Jak se dostanu do Chorvatska autem?

Poměrně záleží na tom, odkud jedete, protože od toho se odráží i cena. Musíme také dodat, že ceníky se neustále mění dle situace! Každopádně počítejte, že zaplatíte kolem 2500 Kč na poplatcích + benzín (například do Makarská je to cca 940 km, tak si můžete průběžně naplánovat cestu a podívat se, kde je nejlevnější benzín). Před výjezdem, si nezapomeňte zkontrolovat doklady a pojištění, povinnou výbavu auta a peníze.

Cestujete se psem?

A pokud si s sebou berete domácí mazlíčky, například psa, není to žádný problém. Je tu spousta penzionů a soukromých ubytovacích zařízení, kde můžete zůstat i se svým psím miláčkem, a také pobřeží, kde se váš domácí mazlíček může ochladit a proběhnout se ve vlnách moře a vyvenčit se. Přesto však nezanedbávejte žádnou ochranu domácích mazlíčků. Před odjezdem se poraďte s veterinářem, zda by nebylo dobré psa naočkovat a
odčervit! V některých zemích se vyžadují i speciální vakcíny, od kterých třeba ukázat certifikát.
Zdroj obrázku: OPIS Zagreb / Shutterstock.com

Lastminute a akční letenky


Chicago z Prahy se 4* ubytováním a snídaní od 17 490 Kč

Hotel Hyatt Place Chicago Medical/University District****,se nachází v blízkosti centra a poblíž stanice metra. Každé ráno se můžeš během pobitu těšit na vydatné snídaně. Nejlépe hosté hodnotí zejména...
Termín: 01.01.2024 - 30.04.2024
Doprava: Zpáteční letenky z Prahy, ubytování ve 4* hotelu, snídaně, 1 kus příručního zavazadla do 8 kg
Cena: od 17 490 Kč
Datum: 25. 11. 2023více…

Výprodej letenek do Dubaje od 3600 Kč tam i zpět

AKční letenky z Prahy, Vídně  a Budapešti do Dubaje v jakémkoliv termínu  od prosince 2023 do října 2024 si najděte v našem vyhledávači. Čeká na vás jednoduchý rezervační proces v češtině ....
více…

Levné letenky z Prahy do Keni za 11990 tam i zpět

Vydejte se do světa na palubě Turkish Airlines!. Letecká společnost nabízí levné letenky z letiště Václava Havla do Nairobi Jomo Kenyatta. Cestovní období je od listopadu do června 2024.   Cena...
více…