Indonésie - 12 epických věcí, které můžete dělat na jižní Sumatře

sumatra.jpg

Jižní Sumatra je jednou z provincií v Indonésii, která má spoustu krásných scenérií a historických míst. Bylo civilizováno od prehistorické éry, díky tomu je toto místo bohaté na historii a kulturu. A když už jste tady, toto jsou ty epické věci, které můžete dělat a objevovat!

1. Žasněte nad jezerem Air Batu 

Toto ve skutečnosti nebylo turistické místo. Na začátku to bylo zakotvení těžby, která zůstala pozadu a stala se jezerem. Toto jezero se nachází v Banyuasinu na jižní Sumatře a nabízí fascinující výhled. Se zeleně zbarvenou vodou a obklopeným malými útesy a reliéfem se toto jezero stalo jedním z nejnavštěvovanějších míst v této oblasti. Spousta turistů přijela na zem nejen proto, aby se pokochali nádhernou přírodou, někteří se přišli i jen vyfotit. Dokonce i tam je tolik místních turistů, kteří sem zavítají na předsvatební focení. A samotné místo je tak dostupné. Z centrální části Palembang to trvá asi 50 minut.

2. Prozkoumejte národní park Sembilang

Tomuto národnímu parku, který se rozkládá na 2 051 km2 podél východního pobřeží Sumatry, dominují bažiny jako rašelinné lesy. Park je považován za nejsložitější komunitu pobřežních ptáků na světě s 213 zaznamenanými druhy. Poskytuje stanoviště pro 53 druhů savců, včetně ohroženého tygra sumaterského, slona sumaterského, tapíra malajského, siamanga a také zranitelného levharta obláčkového Sunda, kočky mramorované a medvěda slunečního. A řeky parku obývá přes 140 druhů ryb a 38 druhů krabů. V parku se nachází největší chovná kolonie čápů mléčných na světě. Pokud chcete prozkoumat bažinatou oblast, můžete tuto oblast prozkoumat na motorovém člunu, člunu nebo kánoi.

3. Užijte si dobrodružnou cestu na Mount Demopo

Mount Dempo je nejvyšší sopka na jižní Sumatře. Pro dobrodružné zážitky se můžete vydat na túru na tuto 3173 metrů vysokou aktivní sopku a spatřit její nádherný výhled shora! Kolem vrcholu je 7 kráterů a dokonce 400 metrů široké jezero. Aby to bylo ještě lepší, utábořte se u kaldery poblíž vrcholu Mount Dempo, spěte pod širákem a ráno si užijte východ slunce. Pro ostříleného turistu to trvá nahoru asi 3 hodiny a mírně pod tím na slušné. I když průvodce není nutný, pro vaši bezpečnost musíte získat povolení na výchozím místě parkoviště.

4. Pohodička u jezera Ranau

Jezero Ranau je druhé největší jezero na Sumatře. Nachází se na hranici West Lampung, provincie Západní SumatraOgan Komering Ulu Regency, Jižní Sumatra. Toto jezero tam ani nebylo, dokud vulkanický výbuch neudělal kolem té oblasti obrovskou pánev. A jak čas plyne, ta obrovská pánev se pomalu proměnila v jezero. Toto jezero má kopcovitou topografii, díky které je počasí svěží a osvěžující. Návštěvníci se mohou potápět podél jezera od Banding Agung k chatě Pusri a kochat se nádherným výhledem na jezero a horu Seminung. Na silnici u jezera je také několik turistických atrakcí, jako je bazén a vodní park. A můžete také jezdit na vodním skútru kolem jezera!

5. Užijte si městský les Punti Kayu

Taman Wisata Alam (TWA) Punti Kayu je jediný les ve městě Palembang. Tento park se nachází přímo v jeho srdci a stal se nedílnou součástí města, a to jak pro cestovní ruch, tak i proto, že je plícemi hlavního města Jižní Sumatry. Rozkládá se kolem 50 hektarů na pozemku, většina plochy je využívána pro účely ochrany přírody. Obklopen borovicemi, spousta turistů, místních i zahraničních, si užívá chladného relaxačního vzduchu a uklidňující scenérie místa. A můžete zažít super zábavné atrakce v mini zábavním parku, jako je jízda na koních a/nebo slonech, nebo si můžete jen zaplavat v bazénu a odpočinout si!

6. Udělejte si cestu k vodopádům Curup Maung

Curup Maung, také známý jako Maung Waterfalls, se nachází ve vesnici Rinduhati, podokres Gumay Ulu, Lahat Regency, Jižní Sumatra. Aby se cestující dostali na toto místo, musí projít náročnou cestou. Pohled na toto místo je velmi krásný a odlišný od ostatních vodopádů, které vás mohou tak ohromit. V tomto vodopádu je několik vodních toků, které vytvářejí schody vody. Celý povrch útesu tohoto vodopádu je pokryt mnoha středně velkými rostlinami. Při pozorování krás matky přírody si můžete odpočinout v obřích skalách na břehu řeky. V okolí je spousta velkých stromů, díky čemuž je to krásnější. A nejlepší na tom je, že na tuto krásu není žádný vstup.

 

7. Trek k vodopádům Gunung Nyawe

 

Vodopád Gunung Nyawe, který se nachází v blízkosti toku řeky Lematang, ve vesnici Talang Sejemput na jižní Sumatře, má výšku 100 a voda vždy rychle nadává. Vysoké útesy, které obklopují vodopád, činí oblast tak fascinovanou. Útesy jsou žluté v kombinaci se zelenou barvou stromů. Můžete se posadit a relaxovat na skalách poblíž bazénu a užívat si scenérie. Když je dobré počasí, můžete z místa, kde sedíte, vidět duhu. Tento vodopád, který se nachází v přírodních zajímavostech, vždy ohromí vaše oči svým úžasným výhledem. Proto bylo toto místo vždy přeplněné, zejména o svátcích.

 

8. Podívejte se na Neuvěřitelný vodopád Temam

 

Vodopád Temam je 12 metrů vysoký a 25 metrů široký. Je to místo obklopené přírodními skalami a zelenými stromy s opravdovým přírodním prostředím. Tento vodopád se nachází v toku řeky Temam, Air Temam Village, Lubuk Linggau. Na vrcholu vodopádu je visutý most, který vedl po délce 100 metrů, takže návštěvníci mohou vidět vodopády z vrcholu pouze na vzdálenost asi 50 metrů. Vstupné pro vstup do Temamu je také poměrně levné, což je pouze 10 000 rupií pro každou osobu!

 

9. Vydejte se do Bukit Besak

 

Bukit Besak, často nazývaný Bukit Besar (Big Hill), se nachází ve vesnici Perangai, Lahat Regency, Jižní Sumatra. Samotný tento velký kopec má výšku 1700 metrů nad mořem. Cesta na vrchol trvá přibližně 3 hodiny chůze. A zatímco stopujete až na vrchol, už si můžete užívat zelené scenérie okolí. Jak se soumrak plazí dovnitř, můžete velmi zřetelně cítit změnu počasí, kdy scenérii začala zakrývat řídká mlha. A večer si můžete z kempu užít jasně jasnou hvězdnou oblohu!

 

10. Navštivte Air Terjun Mandi Hawa v Baturaja

Air Terjun Mandi Hawa se nachází ve vesnici Tualang, okres Lengkiti, asi 43 kilometrů od srdce města Baturaja. Na cestě k tomuto vodopádu vás bude doprovázet řeka Sound of Saka tekoucí v malém potůčku. Na základě mýtu, kterému místní věří, bylo toto místo bitevním polem trávníku mezi Puyang Dehang a Puyang Lampung Abung. A dnes existuje spousta relikvií z tohoto trávníku, které můžete najít kolem této historické půdy. Někteří z nich jsou Batu Asahan, Kolam Darah (Blood Banks) a Kuburan Puyang. Pokud tedy toto místo navštívíte, můžete si vychutnat scenérii osvěžujícího Air Terjun Mandi Hawa a zároveň se seznámit s jeho historií.

 

11. Jeskyňářství v Goa Batu Putri

 

S hloubkou 150 metrů, 20 metrů na výšku a šířkou 30 metrů je tato jeskyně v Padang Bindu, okres Seindang, jednou z ikon turistického místa na jižní Sumatře. V dobách byla tato jeskyně vesnicí rodiny milenky Prabu Amira Rasyida, Putri Dayang Merindu. V této jeskyni najdete výtok řeky Sumuhun. A podle příběhu byla tato řeka místem, kde se Putri Dayang Merindu koupala. Uprostřed jeskyně uvidíte mnoho druhů unikátních kamenů. Některé z nich mají tvar jako královský trůn a některé z nich mají tvar tygra. V této historické jeskyni si můžete prohlédnout také malebné stalaktity a stalagmity.

 

12. Objevte krásu Danau Cinta Tanjung Enim

Nachází se v okrese Tanjung Enim, Jižní Sumatra, toto jezero ve skutečnosti nebylo otevřeno pro turistické účely. Ale znovu, toto místo bylo vždy přeplněné. Nyní tedy oficiálně oznámili, že toto jezero je otevřeno pro turisty, aby si mohli vychutnat výhled a scenérii, se vstupným 10 000 rupií. A proč se toto jezero nazývá Danau Cinta (Jezero lásky), protože toto jezero má tvar srdce. Kolem jezera je jeden krásný kopec s názvem Bukit Kendi. Cesta na kopec ale trvá hodinu a navíc musíte projít náročnou trať. Ale stojí to za námahu, protože scenérie z vrcholu kopce je mnohem velkolepější! Z výšky můžete jasně vidět zeleň obklopující modře zbarvenou jezerní vodu.


Takže toto je 12 epických věcí, které můžete objevit na jižní Sumatře. Pokud máte dovolenou a přemýšlíte o návštěvě Indonésie, určitě se vydejte na jižní Sumatru. Vsaďte se, že se zamilujete okamžitě, když se na tyto stránky poprvé podíváte.

Další článek

lnIndonésie - ostrov Sumatra: Země hor, pláží a vln

Neviš kde se ubytovat a najít nejvýhodnější ceny?

Na internetu je nepřeberné množství lepších či horších stránek, kde hledat různé ubytování. Zde jsme pro vás vybrali tři nejlepší weby, kde začít s hledáním.

Booking

Jako první a nejjednodušší možnost je hledat ubytování na těch nejlepší stránkách – Booking.com. V jejich databázi najdete nejvíce sta hotelů, apartmánů, penzionů a hostelů po celém světě. Vše můžete filtrovat podle různých parametrů. Stránky jsou kompletně v češtině a poskytují 24/7 klientskou telefonní podporu v českém jazyce.

Hotelscombined

Hotelscombined.com Je srovnávač ubytování, kde můžete porovnat všechny ceny za stejný hotel na jednom místě. Občas se ceny za stejný pokoj mohou velmi lišit a zde to můžete krásně odhalit. 

Agoda

Agoda.com je jedním z největších poskytovatelů ubytování na světě. Nabízí možnost rezervovat si hotel na spoustě skvělých míst po celém světě za výhodné ceny!

 

Sháníš radu na cestu?

Jak se dostat z letiště, jaký je limit zavazadel, co vidět v destinaci nebo kde se ideálně ubytovat?
Toto  a mnohem více najdeš v našich cestopisech:

průvodce destinacemi
průvodce letišti
průvodce aerolinkami
rady a tipy na cestu

 

Víza


Vízum do Indonésie

Doporučujeme, aby si každý, kdo chce vycestovat do Indonésie, ověřil u zastupitelského úřadu, jestli se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Od 1.4.2015 je zrušena vízová povinnost do Indonésie.  Pro...
více…

Lastminute a akční letenky


Chicago z Prahy se 4* ubytováním a snídaní od 17 490 Kč

Hotel Hyatt Place Chicago Medical/University District****,se nachází v blízkosti centra a poblíž stanice metra. Každé ráno se můžeš během pobitu těšit na vydatné snídaně. Nejlépe hosté hodnotí zejména...
Termín: 01.01.2024 - 30.04.2024
Doprava: Zpáteční letenky z Prahy, ubytování ve 4* hotelu, snídaně, 1 kus příručního zavazadla do 8 kg
Cena: od 17 490 Kč
Datum: 25. 11. 2023více…

Výprodej letenek do Dubaje od 3600 Kč tam i zpět

AKční letenky z Prahy, Vídně  a Budapešti do Dubaje v jakémkoliv termínu  od prosince 2023 do října 2024 si najděte v našem vyhledávači. Čeká na vás jednoduchý rezervační proces v češtině ....
více…

Levné letenky z Prahy do Keni za 11990 tam i zpět

Vydejte se do světa na palubě Turkish Airlines!. Letecká společnost nabízí levné letenky z letiště Václava Havla do Nairobi Jomo Kenyatta. Cestovní období je od listopadu do června 2024.   Cena...
více…

Cestopisy


Indonésíe - Plánujete strávit víkend na Bali? Navštivte tato místa

 Když navštívíte Bali, je krásné místo k pobytu Canggu a existuje tolik důvodů, proč. Samotné Canggu se rozprostírá mezi Kerobokanem a Echo Beach a je plné nejkrásnějších a nejbarevnějších...
více…

Indonésie - ostrov Sumatra: Země hor, pláží a vln

Sumatra vám poskytuje komplexní balíček přírodních výzev, od horských oblastí Ngarai Sianok až po ohromující krajinu Bintan. Národní park Way Kambas domov pro slony sumaterské Výcvikové centrum slonů,...
více…

Indonésie - Bali

Bali , známé také jako Země bohů, oslovuje svou naprostou přírodní krásou tyčících se sopek a svěžích terasovitých rýžových polí, která vyzařují klid a vyrovnanost. Je také známý rájem...
více…