Poznej zpívající toalety v Japonsku

Japan hajzzl.jpg

Japonsko je jednou z nejpoutavějších a nejnapínavějších zemí na světě. Tento ostrovní stát vás ohromí přátelským přístupem, jasnými světly Tokia, rozkvetlými zahradami, uniformitou. Japonsko vyniká svou pestrou kulturou a bohatou historií, která sahá několik století dozadu. Není to jen země na východ od Číny. Řeka Shingashi lemovaná třešňovými stromy, svatyně Fushimi Inari-Taisha s 5000 oranžovými branami, azurově modrý rybník Hokaido, magický květinový tunel v zahradách Kawachi Fuji, bambusový les Sagan, hrad v Ósace, císařský palác - to je jen zlomek toho, co Japonsko nabízí.

Věděli jste, že japonské souostroví tvoří 6 852 ostrovů a z toho pouze 430 je obydlených? Slyšeli jste o tom, že Tokio je nejlidnatější město na světě? A co taková skrášlovací praktika černěním zubů japonských žen? Čtěte dál a dozvíte se několik zajímavosti a "pikantérií" o této fascinující zemi.

Odpolední siesta

Inemuri je synonymem pro japonské umění dobíjení energie spánkem v práci, v metru nebo na veřejných místech. V Japonsku totiž pracovněprávní předpisy stanovují, že kromě hodinové přestávky mají pracovníci nárok i na 30minutový spánek. Dokonce zaměstnavatelé nechali zřídit i místnosti pro tento účel. Běhání z jedné porady na druhou, odepisování na stovky mailů přináší únavu, vyčerpanost a vývoj technologií, smartphonů a dalších digitálních zařízení se odrazilo v tom, že lidé spí méně hodin než předtím. Šikovní Japonci však našli řešení. I nám by věru sem-tam bodl takový půlhodinový "šlofík" v práci, že?

V západních zemích je docela běžné vidět někoho, jak si pochutnává na křupavé bagetě nebo upíjel z kávy kráčející po ulici. V Japonsku nikoho takového nesetkáte. I když se to už nepovažuje za takové neslušné jako kdysi, na jídlo nebo pití při chůzi se stále dívá jako na chování nižší třídy. Většina Japonců si kupuje jídlo a nápoje v pouličních automatech. Vše však zkonzumují u stroje a až potom odkráčí.

Placeni za tlačení lidi do metra

Asi 57% lidí žijících v Tokiu v Japonsku používá veřejnou dopravu. Pokud jste si mysleli, že naše dopravní prostředky jsou přeplněné, to jste ještě neviděli, jak to vypadá v japonském ranním metry. Neskutečné davy, předjíždění, hlava na hlavě. Město proto najímá tzv. potláčača lidí - oshiya, který upěchováno lidi do metra. Jeho úkolem je, aby každý cestující nastoupil a uvíznutý se ve dveřích.

Pro zemi s tolika přísnými pravidly etikety je pro mnohé obyvatele západu šokem, že srkání při jídle je v Japonsku zcela přijatelné. Ve skutečnosti není jen přijatelné, ale považuje se to za znamení, že jídlo je vynikající, a je to vlastně pochvala pro kuchaře.

Zpívající toalety

V Japonsku jsou toalety kapitola sama o sobě. Vyznačují se funkcemi jako ohřívání sedadla, automatické víko, které vás pozdraví při vstupu, funkce fénování, která vám ušetří peníze na toaletní papír. Tou nejzvláštnější věcí, o které jste možná slyšeli, je zpívající toaleta, která nabízí kvalitní repertoár klasické hudby, takže klidně můžete provést svou potřebu bez jakýchkoliv omezení.

Dalšími zajímavostmi o zemi vycházejícího slunce je například to, že v Japonsku je více domácí mazlíčky než dětí. Tokio zažívá kolem 1500 zemětřesení ročně, před vstupem do domu je třeba zout. Japonsko má jednu z nejvyšších měr sebevražd na světě, baseball je extrémně oblíbeným sportem a čtyřka je považována za nešťastné číslo.

 

Pokud hledáte levné ubytování nebo i luxusní hotely za akční ceny, využijte srovnavače ubytování, které vám najdou nejlepší cenu ve městě nebo i na pláži. Tyto tři vyhledavače zaručeně splní vaše očekávání. 

Agoda 

Booking

HotelsCombined

 

 

 

 

Lastminute a akční letenky


Romantické Maledivy s odletem z Prahy a ubytováním v plážovém hotelu, s polopenzí na 8 dní za 32190 Kč

Ostrovní stát Maledivy najdete v Indickém oceánu, na jihu Asie Cena pobytu obsahuje 1 obousměrnou letenku v ekonomické třídě na trase Praha - Maledivy - Praha (pohodlné lety jen s jedním...
více…

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na 6 dní odlet z Prahy za 19790 Kč

Cena pobytu obsahuje 1 zpáteční letenku v ekonomické třídě na trase Praha - Dubaj - Praha  (pouze přímé lety) všechny letištní a palivové poplatky PRO LETY S FLYDUBAI: 1 kus příručního zavazadla...
více…

Pobyt v Amsterdamu s letenkou z Prahy na 3 dny ubytováním ve 4* hotelu, se snídaní.za 6490 Kč

Cena pobytu obsahuje 1 obousměrnou letenku v ekonomické třídě na trase Praha - Amsterdam - Praha  (přímé lety) všechny letištní a palivové poplatky 1 kus příručního zavazadla v rozměrech 55 x 35 x...
více…

Komentáře