Navštivte divy Blízkého východu

dálný východ.jpg

Většinou slyšíme o blízkém východě jen negativní zprávičky. Ale při zamyšlení zjistíme, že tyto země byly kolébkou obchodu, kultury a vzdělání. Zde vlastně začínají dějiny velkých států a vládců, kteří ve světě znamenaly mnoho.


Ať už byly vládci těchto zemí výbojní nebo mírumilovní, všichni se zapsali do dějin a ovlivnili i náš nynější život. Určitě se ptáte, „a co máme teda navštívit? „ Máme zde pro vás pár tipů, které byste neměli při svých cestách vynechat.

Ostrov Sokotra

Je to izolovaný a naprosto jedinečný ostrov. Ostrov je maličký, ale plný unikátních rostlin. Najdete zde i tandemické rostliny jako je například Pouštní růže nebo strom dračí krve.

Fjordy Musandam

Navštivte divy Blízkého východu

Jsou příbuzné s těmi norskými a přece takové jiné. Přírodní podmínky zde namísto zelené oázy vytvořili vysušené svahy.

Mrtvé moře

Div světa. Koncentrace soli je ve zdejší vodě tak vysoká, že je téměř nemožné se zde utopit. Navzdory hrozivému názvu a žádným živočichům ve vodě, je voda z Mrtvého moře léčiva.

Rub 'al Khali

Navštivte divy Blízkého východu

Poušť zabírající 1/3 Arabského poloostrova. Žluto červené duny se táhnou, kam oko dohlédne, ale živého tvora zde téměř neuvidíte. Zato je zdejší oblast bohatá na zásoby ropy.

Kaltus

V této vyprahlé poušti vyrostly během tisíciletí úchvatné pískové sloupy, které stojí za to vidět. Vyformovalo je neuvěřitelně teplé podnebí. Oblast táhnoucí se 120 kilometrů od severu na jih patří k těm nejteplejším na světě. Takže kdo se chce hodně zehřát, ví kam jít:-).

Hora Damavand

Navštivte divy Blízkého východu

Nejvyšší kopec oblasti a také oblíbené turistické místo v Íránu. Hora je jedinečná i po jiných stránkách. Žijí na ní medvědi a leopardi, a nachází se zde několik pevninských ledovců a pod horou vyvěrají léčivé termální prameny. Takže si zde na své přijdou úplně všichni. 

Wadi Rum

Je to údolí, které dnes obývají beduíni, a které je známé skalními útvary - Sedmi pilíři moudrosti.

Lastminute a akční letenky


Ostrovní ráj s městskou ochutnávkou Vídeň Bangkok Manila Vídeň za suoer cenu 15899 Kč

Pro vstup do jihovýchodní Asie pravděpodobně nenajdete lepší bránu, než jakou je Bangkok. Prozkoumejte jeho ulice klidně s batohem na zádech a nevynechejte jedinou uličku s lahodným street foodem. Až přijde...
více…

Super cena letenek Bratislava Malta a zpět za 541 Kč

MALTA NÁKUPY Mezi turisticky nejoblíbenější a nejvíce kupované výrobky patří: víno, med, šperky, výrobky místních skláren, krajky, křišťál   Typické jídla Malty: ryby, plody moře, olivy,...
více…

Afrika aspoň jednou za život Praha Cape Town Windhoek Victoria Falls Praha za 24499 Kč

Afrika jednou za život Praha Cape Town Windhoek Victoria Falls Praha Dobrodružná cesta africkým kontinentem, kterou musíte podniknout alespoň jednou za život. Věřte, že to, co na této cestě uvidíte...
více…

Komentáře