Kam se vydat v srpnu za odpočinkem

thailand.jpg

Ještě nevíte kam na dovolenou? Chcete si pořádně odpočinout a zrelaxovat se? Máme zde prá vás pár tipů.....

Thajský ostrov Ko Samui a pláže  

Pokud se vydáte do Thajska v srpnu v naději na slunečnou dovolenou na pláži, budete nejspíš zklamáni, protože ve většině země v té době prší. To však neplatí pro Ko Samui, kouzelný ostrůvek v v Thajském zálivu, který splňuje všechny představy o tropickém ráji: houpající se palmy a měkký písek, vynikající jídlo a široký výběr ubytování, závratný noční život, ale také poklidná místa.  Ostrov se v srpnu těší poměrně suchému, ač velmi teplému, počasí, takže je ideálním cílem pro plážovou dovolenou.  

Když se odtrhnete od písku omývaného vlnami, při výletu do nedalekého Národního mořského parku Ang THongkong budete mít vynikající možnosti šnorchlování a plavby na kajaku mezi smaragdově zelenými ostrůvky, které vystupují z teplého nefritově zbarveného moře.   

 • Plánování cesty: k dispozici jsou přímé lety na Ko Samui z velkoměst s mezikontinentálním spojením, jako je Bangkok, Singapur, Kuala Lumpur a Hongkong, a také trajekty z přístavů na pevnině, jako je Don Sak; pak si jen vyberete pobřeží a pláž.  
 • Co je potřeba vědět: vstupné do NP Ang THongkong se někdy platí navíc k ostatním nákladům; mořský park mívá zavřeno v listopadu a prosinci.
 • Další měsíce: pro-ún – sucho; bře-srp – horko, většinou sucho; září-list – vlhko.

Agroturistika na italském venkově  

Nebudeme si nic nalhávat: Itálie není v srpnu žádným tajným útočištěm, přinejmenším ne pro místní, kteří v tomto měsíci obvykle mívají dovolenou. Když si však vyberete správné místo, je srpen vynikající dobou k návštěvě. Tím místem může být Umbrie, tišší sousedka Toskánska se zvlněnými kopci, městy obehnanými středověkými hradbami na vrcholcních, s uměleckými klenoty, jídlem a vínem, ale přitom s mnohem méně návštěvníky.  

Typický italský agriturismus většinou obnáší ubytování s vlastním stravováním v pokojích či apartmánech na funkčních farmách, z nichž mnohé mají vlastní bazén, a nabízejí skvělé venkovské základny pro páry, skupiny přátel i rodiny.

Ze svého příjemného útočiště na kopci se pak můžete vydávat na průzkum římských amfiteátrů, fresek, paláců a bazilik ve městech Spoleto, Gubbio a Assisi, ochutnat lanýže z města Norcia, bílé víno z Orvieta nebo čokoládové bonbony z Perugie...

 • Plánování cesty: do umbrijské metropole Perugia míří mezinárodní lety, stejně tak jako do Říma, Florencie a Ancony, které jsou rovněž dobře dostupné autem či vlakem; pro poznávání venkova je podstatné si pronajmout auto; na různých internetových stránkách naleznete podrobnosti o agroturistice v Itálii (např. agriturismo.it).
 • Co je potřeba vědět: především na počátku srpna bývá kvůli italským turistům rušno na turisticky oblíbených místech, jako je Assisi, Spoleto a Orvieto, navíc některé restaurace mohou mít zavřeno.  
 • Další měsíce: čec-srp – hlavní sezóna, mírně rušno; dub-čvn + září-říj – příjemné počasí, města bez davů; list-bře - chladno.

Křišťálově čisté laguny a korálové útesy u Cookových ostrovů

Tichomořské rajské ostrovy nabízejí to nejlepší právě v srpnu, kdy je déšť minimální a kobaltově modré laguny jsou čisté a teplé. Nejoblíbenějším cílem je Rarotonga, největší z Cookových ostrovů, a není divu: bujně porostlé skalní věžičky se tyčí z azurového oceánu a přírodní „nekonečný bazén“ je tvořen kruhovým korálovým útesem u jeho jižního a východního pobřeží. Naleznete zde houpající se kokosové palmy, vůni květů ve vzduchu a jemný bílý písek mezi prsty; není proto divu, že má mnoho lidí problém se odtrhnout od pláže…  

Ale stojí za to to udělat. Najdete zde vynikající podmínky pro šnorchlování a hloubkové potápění, především u letoviska Muri na východním pobřeží, kde kolem Vás budou proplouvat nádherné tropické ryby, ale také pro pěší túry do kopcovitého vnitrozemí. Pozoruhodnou maorskou kulturu ostrova můžete poznat nejlépe při „ostrovní noci“, což je slavnost písní, tance a místního jídla (kai). Ještě odlehlejší a tišší prostředí pak naleznete, když se vydáte krátkým letem na Aitutaki, idylický opuštěný ostrov s pozoruhodnou lagunou a dobrými podmínkami pro potápění.  

 • Plánování cesty: na ostrov Rarotonga míří přímé lety z města Papeete (Fr. Polynésie), z australského Aucklandu a z amerického Los Angeles; ostrov Aitutaki je vzdálen 50 minut letu z Rarotongy.
 • Co je potřeba vědět: na ostrově není problémem malárie, ale dochází zde k výskytu horečky dengue a komáři mohou být infikovaní, proto je potřeba používat repelent.
 • Další měsíce: dub-říj – sušší, chladnější; list-bře – vlhčí, teplejší.

Turecké Tyrkysové pobřeží

Pokud je představou Vaší ideální dovolené potápět se z dřevěné paluby turecké dvoustěžňové plachetnice gület do neuvěřitelně modrého Středozemního moře, nejste sami. Už ve 20. letech 20. století vyplouval renomovaný turecký spisovatel Cevat Şakir Kabaağaçlı na pronajaté místní lodi z města Bodrum a vydával se kolem Tyrkysového pobřeží na tzv. „Modré plavby“.

V následujících desetiletích poznávalo kouzlo pobřeží stále více tureckých i zahraničních turistů, takže dnes vyplouvá spousta plavidel, z nichž některé jsou tradiční a jiná postavená speciálně pro výletní plavby, z Bodrumu a z letovisek MarmarisFethiye. Plují kolem egejského a středozemního pobřeží a zastavují na starověkých lokalitách, jako je LetoönPatara, kde mohou turisté plavat, opalovat se na pláži, jistí a pít. Jedná se o skvělou dovolenou pro celou rodinu.

 • Plánování cesty: nejbližší mezinárodní letiště (k Marmaris a Fethiye) se nachází v Dalamanu; město Bodrum má vlastní letiště; pokud sem chcete cestovat v srpnu, plánujte dopředu, abyste si zajistili místo na kvalitní lodi; mezinárodní turističtí operátoři nabízejí týdenní i delší „balíčky“.
 • Co je potřeba vědět: ne všechny lodě gület používají plachty, ověřte si proto předem, zde je Vámi vybraná loď plachetní nebo má dieselový motor.
 • Další měsíce: kvě-říj  – sucho, teplo; list-dub – chladnější, deštivější.

 

Lastminute a akční letenky


Madagaskar: levné letenky - ostrov Nossi Be s odletem z Vídně již od 16 190 Kč

Vydejte se za exotikou a krásnými plážemi Madagaskaru na ostrov Nossi Be.... Cena obsahuje: zpáteční letenka včetně všech poplatků 1 ks příručního zavazadla odbavené zavazadlo dle leteckých...
více…

Uzbekistán: levné letenky - Samarkand s odletem z Prahy již od 10 166 Kč

Samarkand je jedním z nejstarších uzbeckých měst, a také významným bodem ležícím na hedvábné stezce.... Cena obsahuje: zpáteční letenka včetně všech poplatků 1 ks příručního...
více…

Malta: levné letenky - Malta s odletem z Norimberku již od 1 971 Kč

Vydejte se na dovolenou do ostrovního ráje - Malta - oblasti, která je oblíbená pro potápění a pozorování podmořského světa, stejně tak jako pro objevování historických skvostů..... Cena...
více…

Komentáře