Dovolená na ostrově La Palma

Isla-de-La-Palma.jpg

Ostrovu La Palma, který se nachází na Kanárských ostrovech, přezdívá i Zelený ostrov. Nenechte se ale zmást, paleta barev je zde o mnoho rozmanitější. Vidět zde můžete různě barevné odstíny modré v podobě mořské hladiny, nebo i světle šedou až po černou. Pokud se divíte, nemusíte.

 

Tento ostrov, tak jak mnoho ostatních v tomto souostroví je vulkanického původu. La Palma je ze všech Kanárských ostrovů také sopečně nejvíce aktivní.  V roce 2002 byl ostrov vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO.


Ostrov La Palma nepatří k těm nejnavštěvovanějším, což je sice škoda, ale na druhou stranu se alespoň zachovají jeho přírodní krásy pro jeho další objevitele. 


Hlavním městem La Palmy je druhé největší městečko na ostrově Santa Cruz de la Palma, které je soustředěno kolem přístavu. V tomto městečku určitě nevynechejte návštěvu Španělského náměstí, jehož dominantou je kostelík Inglesia el Salvador, který pochází z 15. století a prezentuje celou ostrovní architekturu.

 

Určitě za prohlídku zde stojí i expozice námořního muzea, které je celá důmyslně umístěná uvnitř repliky historického plavidla Santa Maria. Nebo se jen tak vydejte do místních uliček, kde najdete velice příjemná zákoutí na odpočiněk.


Díky výborným klimatickým podmínkám, zde prosperuje zemědělství. Můžete tak na svých pochůzkách ostrovem vidět banánovníky, vinice nebo tabákovou plantáž. Určitě zde ochutnejte i víno, které je obzvláště delikátní, podobně jako med, který je chloubou zdejších chovatelů včel.

Proč právě sem

Dalo by se zcela bez nadsázky říci, že tento ostrov je oázou klidu a lákadlem pro všechny lidské smysly. Na své si zde přijdou milovníci cykloturistiky a pěší turistiky, kteří zde naleznou mnoho turistických tras různých náročností, kterými je ostrov protkán.

 

Dále zde máte velice vhodné podmínky pro pozorování noční oblohy. Nejlepší podmínky na tuto činnost budete mít na nejvyšším bodě ostrova, ve hvězdárně Roque de los Muchachos, která je ve výšce 2 426 m. n m.

 

Můžete se třeba jen tak projít a užívat si dokonale čerstvého vzduchu bez smogu, omýt si nohy v říčkách, či potůčkách, které mají čistou křišťálovou vodu, koukat jen tak na sopečné vrcholky. Projít se můžete jen tak i po barevném pobřeží nebo navštívit některou z kouzelných vesniček, které ukrývají tajemství dávných věků.


V severní části ostrova zase dominuje národní park Caldera de Taburiente, který má šířku 9 kilometrů a hloubku 1 500 m. Tento NP je obklopený prstencem hor v rozmezí cca od 1 600 m do 2 400 m výšky. Hluboký kaňon, který má název Barranco de las Angustias vede přímo do vnitřního prostoru parku. Vnější svahy jsou sníženy o soutěsky, které vás zavedou až k moři. Na tato místa můžete dojít jen pěšky.  


Záleží jen na vás, jak si zde svou dovolenou prožijete, ale ať jí prožijete jakkoliv, dovolená na tomto ostrově ve vás zanechá mnoho neopakovatelných a nezapomenutelných dojmů.

Turistická vybavenost

Pokud zde čekáte písčité pláže plné čistého zlatého či bílého písku bude zklamán. Nenajdete zde ani živé prázdninové resorty, ani vysoké teploty (20° - 25°C). Samozřejmě je zde naleznete, dokonce jich je 43, ale jejich povrch je většinou lávový štěrk. Počítejte zde i s častějšími srážkami, než na ostatních ostrovech této oblasti.

Potápění

Za nevšedními podvodními zážitky sem přijíždějí i potápěči. Po celý rok je zde příjemná teplota jak vzduchu, tak i vody (18 – 20°C). To je záruka, že se ponor vždy vydaří a přinese i své ovoce.  Mořské dno zde bylo v dávné minulé době utvářeno běsnícími vulkány, a to na něm zanechalo otisky, které v dnešní době mohou potápěči obdivovat.

 

Naleznete zde tunely, komíny, lávové stěny i kaňony, proplouvající barevné rybky, želvy, rejnoky, chobotnice a mnoho dalších mořských tvorů. Pokud vám můžeme doporučit, vydejte se do hlubin u letoviska Los Cancajos. A rozhodně nebudete litovat, když zde využijete příležitost nočního potápění. 

 

rezervace ubytování zde

Lastminute a akční letenky


Levné letenky Norimberk - Barcelona a zpět od 959 Kč

Doba letu z Norimberku do Barcelony trvá 1 hodinu 55 min. VSTUP NA ÚZEMÍ ŠPANĚLSKA Do Španělska je možné cestovat, a to i za účelem turismu. Podmínkou je splnění příjezdových...
více…

Levné letenky Vídeň - Miláno zpět od 810 Kč

Doba letu z Vídně do Milána trvá 1 hodinu 25 minut, Podmínky vstutu do Itálie Pro vstup do Itálie je třeba splnit dvě podmínky, vyplnit příjezdový formulář a prokázat se EU...
více…

Levné letenky Vídeň - Malta a zpět za 2153 Kč

Doba letu z Vídně na Maltu trvá 2 hodiny 15 minut. Podmínky vstupu: Vstup do země je možný. Pro cestu na Maltu musíte mít EU certifikát o: očkování/uzdravení/negativním testu - antigen 24h nebo PCR...
více…

Komentáře