Kam v ČR k vodě

ČR.jpg

Nechte se v letních měsících nalákat k odpočinku u některé z vodních nádrží, přehrad, rybníků a umělých biotopů, které se nacházejí v ČR. Naleznete zde příjemná místa na pláži, aktivní relaxaci ve vodě, ale také mnoho dalších aktivit v okolí. To vše může zpříjemnit Vaši letní dovolenou, i když ČR nemá moře.  

Vltavské přehrady

V jižních Čechách je první z vltavských nádrží Lipno, což je největší vodní těleso v celé ČR. Protože nádrž leží v nadm. výšce pouze 700 m, plavání je zde pouze pro ty, komu nevadí studená voda. Okolní oblast však nabízí nespočet dalších aktivit, např. můžete navštívit vyhlídkovou Stezku korunami stromů, cyklistický park nebo dráhu pro bruslení in-line.   

Další z vltavských přehrad je Orlík ležící na hranici jižních a středních Čech. Vodní nádrž je hluboká, takže je oblíbeným cílem jachtařů a rybářů. A i když k nim nepatříte, můžete alespoň navštívit romantický hrad Orlík.

Slapská přehrada leží jen kousek jižně od Prahy. Kromě vodních sportů, jako je jachting, windsurfingvodní lyžování, je v létě také oblíbeným místem pro plavání.

Přehrada Seč

Přehradní nádrž Seč ve východních Čechách u Pardubic nabízí návštěvníkům příležitost plavat, potápět se, rybařit, surfovat nebo plout na plachetnici uprostřed přírody. Přehrada se nachází v chráněné krajinné oblasti, takže okolní hluboké lesy nabízejí spoustu stezek pro pěší turistiku, cyklistiku a v zimě pro lyžování cross-country. Kromě toho je zde také jezdecká stezka pro koně.

Vranovská přehrada

Na jižní Moravě nedaleko Národního parku Podyjí se rozprostírá přehrada, která bývá zaslouženě považována za jednu z nejkrásnějších v ČR. Přehrada o délce 30 km s čistou vodou leží v nádherném údolí pod barokním zámkem Vranov nad Dyjí a nabízí vynikající podmínky pro plavání a vodní sporty. Navíc i v nejteplejších měsících je zdejší voda velmi kvalitní.

Máchovo jezero

I když bývá tato vodní plocha v Českém ráji nazývána jezero, ve skutečnosti se jedná o umělou nádrž či rybník, který patří k největším v ČR a byl zbudován už ve 14. století. Máchovo jezero je turisticky velmi oblíbené a v létě zde bývají k dispozici čtyři pláže s řadou atrakcí pro malé i velké.

Přírodní biotopy - moderní trend

Na první pohled se biotopy neliší od běžných koupališť. Nebývají příliš velké, jejich hlavní výhodou je však čistá voda bez chemického ošetření, což znamená, že je vhodná i pro lidi s alergiemi či ekzémy. Čistí se přirozeným způsobem bahenními rostlinami, takže bez mikroorganismů a bakterií, které žijí ve štěrku a na kořenech vodních rostlin, by biotop nefungoval.    

Biotopy se začaly objevovat také na předměstích velkých měst. Jeden z nejoblíbenějších naleznete v Radotíně na jižním okraji Prahy u Berounky. Když navštívíte Prahu v letních měsících, neměli byste si nechat ujít návštěvu tohoto biotopu, který je dobře přístupný z centra metrem.  

V jihomoravské metropoli Brně naleznete přírodní biotop s čistou a chemicky neošetřenou vodou. Komplex se nachází v Komárově u řeky Svratka a nádrž na plavání má hloubku až 3 m.  

 

Lastminute a akční letenky


Madagaskar: levné letenky - ostrov Nossi Be s odletem z Vídně již od 16 190 Kč

Vydejte se za exotikou a krásnými plážemi Madagaskaru na ostrov Nossi Be.... Cena obsahuje: zpáteční letenka včetně všech poplatků 1 ks příručního zavazadla odbavené zavazadlo dle leteckých...
více…

Uzbekistán: levné letenky - Samarkand s odletem z Prahy již od 10 166 Kč

Samarkand je jedním z nejstarších uzbeckých měst, a také významným bodem ležícím na hedvábné stezce.... Cena obsahuje: zpáteční letenka včetně všech poplatků 1 ks příručního...
více…

Malta: levné letenky - Malta s odletem z Norimberku již od 1 971 Kč

Vydejte se na dovolenou do ostrovního ráje - Malta - oblasti, která je oblíbená pro potápění a pozorování podmořského světa, stejně tak jako pro objevování historických skvostů..... Cena...
více…

Komentáře

 

Cestopisy


Některé kláštery v ČR

Břevnovský klášter Nejstarší mužský klášter v ČR založil v roce 993 kníže Boleslav II. Pobožný spolu s druhým biskupem pražským Adalbertem. Pod kostelem sv. Markéty se dochovaly zbytky krypty...
více…

Některé lázeňské domy a hotely v Luhačovicích

Lázeňský hotel Palace Palace Hotel v Luhačovicích nabízí 60 typů léčebných kúr, nejmodernější terapeutické zařízení, lékařskou službu 24 hodin, luxusní ubytování a bezbariérový přístup. Jedná...
více…

Lázně Luhačovice

Když během svých toulek po východní Moravě budete potřebovat odpočinek, vydejte se do Luhačovic. Příjemné prostředí a originální architekturu Luhačovic každoroční spatří tisíce lidí, přičemž...
více…