Africké safari destinace pro začátečníky

masai mara.png

Ať už chcete dát průchod svému nadšení pro africkou přírodu při pěší výpravě do africké buše nebo při pozorování zvířat z pohodlí horkovzdušného balónu, safari dovolená je pro mnoho lidí jejich životním snem. Proto je důležité si vybrat zkušeného odborníka na safari, jako je Somak Holidays, který má k dispozici tým místních průvodců s bezkonkurenčními znalostmi. Jen nejlepší odborníci Vám mohou pomoct vytvořit ideální safari dovolenou, která bude odpovídat Vašim zájmům a rozpočtu.

Keňa: Masai Mara

Asi nejznámější safari destinací světa je chráněná rezervace Masai Mara, jejíž otevřené travnaté pláně jsou domovem obrovského množství divokých zvířat. Návštěvníci sem přicházejí, aby spatřili Velkou pětku (slona, nosorožce, buvola, lva a levharta) spolu s gepardy, hrochy a zebrami. Park nabízí obrovské bohatství fauny. Mimořádné zážitky Vám přinese návštěva v době od července do října, kdy se více jak milion migrujících divokých zvířat žene přes zelené pláně. Najděte si pozici u řeky Mara River a pozorujte zvířata, jak se hromadně přesouvají, zatímco vychytralí krokodýly číhají ve vodních  hlubinách, aby si ulovili oběd.

Tanzanie: Národní park Serengeti

NP Serengeti se dělí na tři hlavní ekosystémy: Pláně Serengeti, Západní koridorSeverní Serengeti, kdy každý region nabízí různé zážitky a setkání se zvířaty. Serengeti se může chlubit velkou populací lvů a je to oblíbenou safari destinací pro milovníky kočkovitých šelem. Kromě lvů zde můžete spatřit mj. slony, nosorožce, hyeny, zebry a žirafy. Také milovníci ptactva zde budou ve svém živlu, protože zde mohou spatřit více jak 500 druhů ptáků.

Velká migrace divokých zvířat ve skutečnosti začíná v Serengeti: zvířata se pasou na zdejších zelených pláních od prosince do března (a rozmnožují se v únoru). A když jsou pláně v dubnu vyčerpané, divoká zvířata a zebry se dají do pohybu a zahájí svoji cestu na západ směrem k rezervaci Masai Mara.

Jihoafrická republika: Národní park Kruger

Kruger je jeden z 10 největších národních parků světa s rozlohou 19 633 km² a představuje skutečný klenot Jihoafrické republiky. NP Kruger je domovem Velké pětky, více jak 500 druhů ptáků a 114 druhů plazů, a také je přední destinací pro pozorování divokých zvířat. Park se dělí na 16 makro ekozón a může se chlubit 4 golfovými hřišti, která jsou nejlepší v zimě. Nejvhodnější doba pro návštěvu parku Kruger je v suchém období od května do září, kdy jsou teploty nižší a divoká zvířata se shlukují u napajedel.

Botswana: Delta Okavanga

Delta Okavanga patří k nejunikátnějším systémům říčních delt ve světě: voda zde neodtéká do moře jako jinde, ale vypařuje se. Kvůli tomu je domovem široké škály divokých zvířat včetně Velké pětky, 450 druhů ptáků a 89 druhů ryb. Nejlepší způsob, jak se s nimi setkat, je při výletě na lodi. Období sucha (květen-říjen) je nejlepší dobou pro lodní safari, protože hladina vody v deltě je vysoká (paradoxně pro „suché období“). Zvířata se shromažďují v deltě, takže budete mít skvělou příležitost se dostat do jejich blízkosti. Období dešťů („mokré období“) od listopadu do dubna zase znamená příchod tažných ptáků a nově narozených mláďat, což představuje úplně jiné safari zážitky.

Rwanda – Volcanoes

Méně obvyklé safari Vám může nabídnout Parc National des Volcans („Sopečný národní park“) ve Rwandě. Jak jméno napovídá, v parku se tyčí 5 úžasných sopek, který tvoří velkolepé pozadí pro Vaše safari dobrodružství. Největší jeho atrakcí je však populace horských goril, které žijí hluboko v pralese. Můžete je spatřit při pěší túře, která Vám nabídne šanci pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí, což je skutečně cenný zážitek.

Nejlepší doba pro návštěvu NP Volcanoes je v suchém období od prosince do března a od června do září.  V této době méně prší, takže trasy a silnice v parku bývají bezpečné, což Vám umožní mít ze své safari dovolené co nejvíce.

 

Lastminute a akční letenky


12 denní dovolená - Santorini s odletem z Prahy již od 6 980 Kč

Ubytování - Andreas Studios
Termín: 17.08.2018 - 28.08.2018
Strava: Bez stravy
Doprava: Letecky
Cena: od 6 980 Kč
Datum: 16. 8. 2018více…

USA: levné letenky - New York, Los Angeles s odletem z Vídně již od 7 790 Kč

Letecká společnost KLM přišla opět s další MEGA NABÍDKOU letenek do USA. New York a stejně i Los Angeles tak můžete rezervovat už za  super cenu 7 790 Kč!  Cena obsahuje: zpáteční letenka...
více…

8 denní dovolená - Bulharsko - Nessebar již od 4 242 Kč All Inclusive

Ubytování - Nessebar Beach Resort ***
Termín: 14.09.2018 - 21.09.2018
Strava: All Inclusive
Doprava: Vlastní
Cena: od 4 242 Kč
Datum: 16. 8. 2018více…

Komentáře