Indie a její tajemná místa

indie 2.jpg

Chcete poznat nejtajemnější místa Indie ? Málokdy je země s tak širokou škálou míst, která vyvolávají pocity úžasu a zábavy. Od měst až po chrámy a kopce, pouze vaše představivost se může prohánět v těchto nejvyšších a jedinečných destinacích. Zde je seznam některých z nejlepších tajemných míst k návštěvě v Indii, která vám vyrazí dech! Podívejte se na další cestu.

Levitující kámen v Shivapur, Maharashtra

Svatyně Hazrat Qamar Ali Darvesh není žádná neobvyklá svatyně. Svatyně je zařazena mezi tajemná místa v Indii a je známá díky této zvláštní skále, která váží 70 kg a lze ji zvednout pouze jedním prostředkem.

Záhada: Aby bylo možné skálu zvedat, je potřeba, aby se kolem ní shromáždilo 11 lidí, dotkli se jí ukazováčkem a hlasitě zvolali jméno světce, který na ni uvalil kletbu, načež se kámen magicky vznese do vzduchu! Kámen nelze zvednout žádným jiným způsobem, ať je jakkoli silný!
Teorie: Předpokládá se, že sufijský světec jménem Qamar Ali uvalil kletbu na tento kámen používaný pro stavbu těla asi před 800 lety.

Závěsný sloup v Lepakshi, Andhra Pradesh

Významné archeologické a historické naleziště v Indii, Lepakshi, je známé svou architekturou a malbou. Tento chrám zasvěcený Pánu Šivovi patří díky svému slavnému plovoucímu sloupu mezi nejzáhadnější místa v Indii .

Záhada: Mezi 70 sloupy na místě visí jeden ve vzduchu, to znamená, že existuje bez podpory. Lidé přicházejí do chrámu a předávají předměty pod sloup a věří, že to přinese prosperitu do jejich životů!
Teorie: Lidé věří, že je to jen další z mnoha geniálních triků, kterých byli staří stavitelé chrámů schopni. Ubytování v blízkosti- hotel BILVA COMFORTS

Chrám Karni Mata zamořený „svatou“ krysou, Rádžasthán

Chrám Karni Mata je jednou z nejposvátnějších svatyní, ale málokdo ví, že je to také jedno z nejtajemnějších míst v Indii. Chrám je domovem více než 20 000 krys . Jakkoli to může znít vzdorovitě, není dovoleno je zabíjet, zranit nebo dokonce zastrašit!

Záhada: Tyto krysy nebo ' kabbové ', jak se jim tam říká, jsou považovány za vysoce příznivé, jsou uctívány a chráněny, a proto mají větší hodnotu než lidé navštěvující svatyni.
Teorie: Předpokládá se, že krysy jsou reinkarnovanými příbuznými a rodinnými příslušníky Karni Mata . Ve skutečnosti jsou vzácné bílé myši na místě považovány za její syny. Plánujete dovolenou, navštivte tento chrím. Ubytování ve městě Bikaner - Hotel Bikalal

Domy zbavené dveří Shani Shingnapur, Maharashtra

Shani Shingnapur, malá vesnice nacházející se 35 km od Ahmednagaru , je známá svým chrámem Shani. To ale není vše, co je na této vesnici slavné. Je to jedno z nejzáhadnějších míst k návštěvě v Indii z náboženských důvodů.

Záhada: Žádný z domů, škol a dokonce ani komerčních budov v této vesnici nemá dveře, dokonce ani rám dveří. Navíc zde nebyl nikdy hlášen jediný trestný čin .
Teorie: Vesničané mají nehynoucí důvěru v lorda Shaniho a věří, že téměř nulová kriminalita ve vesnici je celá jeho zásluha. Zde se můžete ubytovat v Hotelu adiraj palace and lodging.

Palác vzdorující gravitaci v Lucknow, Uttar Pradesh

Úchvatný výtvor z 18. století, Bara Imambara , se směsí arabské a evropské architektury patří mezi nejzáhadnější historická místa v Indii.

Záhada: Centrální klenutá síň tohoto monumentu je asi 50 metrů dlouhá a téměř 3 patra vysoká… ale bez jakýchkoli pilířů nebo trámů, které by ji podpíraly . Hlavní hala je také známá svou jedinečnou propletenou cihlovou konstrukcí a hustým bludištěm „ Bhulbhulaiya “.  Zde se můžete ubytovat v Hotel Vijay Dlx

Minipoušť v Talakadu, Karnataka

Leží na břehu řeky Kaveri , v okrese Chamarajanagar v Karnataka . Předpokládá se, že Talakad byl kdysi domovem asi 30 chrámů, z nichž 5 jsou Lingamové představující 5 tváří Pána Šivy.

Záhada: Předpokládá se, že ovdovělý ctitel Pána Šivy kdysi proklel zemi, načež se vesnice proměnila v tuto podivnou poušť a tajemné místo v Indii, kde se řeka Kaveri záhadně proměňuje ve vířivý vír.  Zde se můžete ubytovat v Kings Residency - Boutique Hotel.

Magnetický kopec Leh, Ladakh

Okouzlující kopce Ladakhu nabízejí více než pouhou krásu. Magnetický kopec, který se nachází v nadmořské výšce 11 000 stop nad mořem, je jedním z nejneobvyklejších míst k návštěvě v Indii.

The Mystery: Auta jedoucí do kopce jsou vytažena z vlastní vůle . To znamená, že sem lze vyjet s vypnutým zapalováním vozidel!
Teorie: Tento vzrušující jev je ve skutečnosti pouze optická iluze vyplývající z gravitační síly kopce.

Neviš kde se ubytovat a najít nejvýhodnější ceny?

Na internetu je nepřeberné množství lepších či horších stránek, kde hledat různé ubytování. Zde jsme pro vás vybrali tři nejlepší weby, kde začít s hledáním.

Booking

Jako první a nejjednodušší možnost je hledat ubytování na těch nejlepší stránkách – Booking.com. V jejich databázi najdete nejvíce sta hotelů, apartmánů, penzionů a hostelů po celém světě. Vše můžete filtrovat podle různých parametrů. Stránky jsou kompletně v češtině a poskytují 24/7 klientskou telefonní podporu v českém jazyce.

Hotelscombined

Hotelscombined.com Je srovnávač ubytování, kde můžete porovnat všechny ceny za stejný hotel na jednom místě. Občas se ceny za stejný pokoj mohou velmi lišit a zde to můžete krásně odhalit. 

Agoda

Agoda.com je jedním z největších poskytovatelů ubytování na světě. Nabízí možnost rezervovat si hotel na spoustě skvělých míst po celém světě za výhodné ceny!

 

Sháníš radu na cestu?

Jak se dostat z letiště, jaký je limit zavazadel, co vidět v destinaci nebo kde se ideálně ubytovat?
Toto  a mnohem více najdeš v našich cestopisech:

průvodce destinacemi
průvodce letišti
průvodce aerolinkami
rady a tipy na cestu

Víza


Vízum do Indie

K vycestování do Indie budete určitě potřebovat platný pas a vízum, které si můžete vyřídit na velvyslanectví Indie v Praze. Pokud budete cestovat z Indie do dalšího státu (např. Nepálu), z něhož...
více…

Lastminute a akční letenky


Akční letenka Vídeń - Cancún tam i zpět za 12 990 Kč

V březnu se můžete vydat do Mexika a prozkoumat celý Yucatán. Po cestě budete mít dva krátké přestupy v Londýně a Dallasu. Letenky jsou pouze pro měsíc březen a budou rychle vyprodány.  Do Londýna...
více…

Levné letenky Praha - Miláno a zpět za 1313 Kč

Letecká společnost Easyjet nabízí přímé lety z Prahy do Milána od ledna do listopadu 2023. Můžete si tak zaletět na novoroční výprodeje nebo si v létě užít výbornou kávu a navštívit...
více…

Levné letenky Mnichov - New York a zpět za 6 790 Kč

Letecká společnost TAP Air Portugal nabízí akční letenky do New Yorku z nedalekého Mnichova již od 6790,- Kč od února do konce března s jedním přestupem v Lisabonu.  Cena obsahuje: zpáteční...
více…

Komentáře

 

Cestopisy


Bengalúru

Bengalúru (Bangalore), metropole indického státu Karnátaka, je další indické město, které se vrací ke svému původnímu jménu (Bengaluru). V kontrastu s mnoha jinými centry na jihu Indie je Bengalúru moderní...
více…

Čennai

Čennai (Chennai), metropole státu Tamilnádu (do roku 1996 oficiálně nazývaná Madrás), je vstupní branou do jižní Indie. Přestože je významným centrem v oblasti výroby, zdravotní péče a IT, daří se mu...
více…

Indický Džajpur

Džajpur (Jaipur) bývá nazýván také „Růžové město“ kvůli narůžovělé barvě zdí a budov ve svém starém městě. Město obklopené skalnatými kopci a hradbami je plné fantastických královských...
více…