Kam v ČR k vodě

ČR.jpg

Nechte se v letních měsících nalákat k odpočinku u některé z vodních nádrží, přehrad, rybníků a umělých biotopů, které se nacházejí v ČR. Naleznete zde příjemná místa na pláži, aktivní relaxaci ve vodě, ale také mnoho dalších aktivit v okolí. To vše může zpříjemnit Vaši letní dovolenou, i když ČR nemá moře.  

Vltavské přehrady

V jižních Čechách je první z vltavských nádrží Lipno, což je největší vodní těleso v celé ČR. Protože nádrž leží v nadm. výšce pouze 700 m, plavání je zde pouze pro ty, komu nevadí studená voda. Okolní oblast však nabízí nespočet dalších aktivit, např. můžete navštívit vyhlídkovou Stezku korunami stromů, cyklistický park nebo dráhu pro bruslení in-line.   

Další z vltavských přehrad je Orlík ležící na hranici jižních a středních Čech. Vodní nádrž je hluboká, takže je oblíbeným cílem jachtařů a rybářů. A i když k nim nepatříte, můžete alespoň navštívit romantický hrad Orlík.

Slapská přehrada leží jen kousek jižně od Prahy. Kromě vodních sportů, jako je jachting, windsurfingvodní lyžování, je v létě také oblíbeným místem pro plavání.

Přehrada Seč

Přehradní nádrž Seč ve východních Čechách u Pardubic nabízí návštěvníkům příležitost plavat, potápět se, rybařit, surfovat nebo plout na plachetnici uprostřed přírody. Přehrada se nachází v chráněné krajinné oblasti, takže okolní hluboké lesy nabízejí spoustu stezek pro pěší turistiku, cyklistiku a v zimě pro lyžování cross-country. Kromě toho je zde také jezdecká stezka pro koně.

Vranovská přehrada

Na jižní Moravě nedaleko Národního parku Podyjí se rozprostírá přehrada, která bývá zaslouženě považována za jednu z nejkrásnějších v ČR. Přehrada o délce 30 km s čistou vodou leží v nádherném údolí pod barokním zámkem Vranov nad Dyjí a nabízí vynikající podmínky pro plavání a vodní sporty. Navíc i v nejteplejších měsících je zdejší voda velmi kvalitní.

Máchovo jezero

I když bývá tato vodní plocha v Českém ráji nazývána jezero, ve skutečnosti se jedná o umělou nádrž či rybník, který patří k největším v ČR a byl zbudován už ve 14. století. Máchovo jezero je turisticky velmi oblíbené a v létě zde bývají k dispozici čtyři pláže s řadou atrakcí pro malé i velké.

Přírodní biotopy - moderní trend

Na první pohled se biotopy neliší od běžných koupališť. Nebývají příliš velké, jejich hlavní výhodou je však čistá voda bez chemického ošetření, což znamená, že je vhodná i pro lidi s alergiemi či ekzémy. Čistí se přirozeným způsobem bahenními rostlinami, takže bez mikroorganismů a bakterií, které žijí ve štěrku a na kořenech vodních rostlin, by biotop nefungoval.    

Biotopy se začaly objevovat také na předměstích velkých měst. Jeden z nejoblíbenějších naleznete v Radotíně na jižním okraji Prahy u Berounky. Když navštívíte Prahu v letních měsících, neměli byste si nechat ujít návštěvu tohoto biotopu, který je dobře přístupný z centra metrem.  

V jihomoravské metropoli Brně naleznete přírodní biotop s čistou a chemicky neošetřenou vodou. Komplex se nachází v Komárově u řeky Svratka a nádrž na plavání má hloubku až 3 m.  

 

Lastminute a akční letenky


Jamajka: levné letenky - Montego Bay s odletem z Dusseldorfu již od 15 528 Kč

Jamajka je země, do které se můžete vydat na dovolenou v kterékoliv roční dobi a zcela jistě se nebudete nikdy nudit.... Cena obsahuje: zpáteční letenka včetně všech poplatků 1 ks příručního...
více…

Čína: levné letenky - Chengdu (Čcheng-tu) s odletem z Prahy již od 11 595 Kč

Čcheng-tu je město, které se nachází v jihozápadní Číně, a je to hlavní město provincie Sečuan...... Cena obsahuje: zpáteční letenka včetně všech poplatků 1 ks příručního...
více…

8 denní dovolená - Spojené arabské emiráty - Ras Al Khaimah s odletem z Prahy již od 8 290 Kč

Ubytování - Marjan Island Resort
Termín: 03.03.2018 - 10.03.2018
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Cena: od 8 290 Kč
Datum: 20. 2. 2018více…

Komentáře

 

Cestopisy


Masopustní průvody na Hlinecku

Každý rok se v době, kdy zima pomalu ustupuje jaru, v mnoha vesnicích na Hlinecku konají pestrobarevné veselé masopustní průvody, které chodí dům od domu a rozdávají radost, zdraví a štěstí. Jejich...
více…

Tipy, kde oslavit Silvestra v ČR

Konec roku se blíží, stejně tak jako každoroční bujaré oslavy, které obvykle končí ohňostrojovou show. Pokud budete trávit Silvestra v ČR, zde uvádíme 7 tipů, kam se vydat. Můžete si například zatančit...
více…

Vánoce na českých hradech a zámcích

Navštivte během adventu hrady a zámky, kde budou probíhat speciální prohlídky, vánoční mše, a k vidění budou živé betlémy. Česká a moravské hrady a zámky mají své kouzlo, které po celý rok...
více…